Моє знайомство з Fujifilm XT2

Передусім хочу подякувати представництву Fujifilm Україна за надану можливість протестувати данну камеру. Якщо чесно, такої практики серед інших А-брендів фототехніки немає, принаймі, в Україні, а це дуже погано. Адже, можливість нормально протестувати бажану камеру перед купівлею- дуже важливо. Ну не будемо про погане, давайте перейдемо до камери. Отже, я захотів купити собі другу камеру про запас, так як я знімаю на Nikon то хотів купляти d750, але камері вже майже 3 роки та й виробник давно нічого нового не представляв. Тож було вирішено пошукати щось цікаве у інших виробників. Камера прийшла якраз на моє день народження, тож це був свого роду подарунок). І так замовляв я на тест Fuji xt2 з об’єктивами 56мм 1,2 та 23мм 1,4, щоб заодно порівняти камеру зі своєю технікою. Першим ділом про комплектацію, якщо чесно я очікував отримати три пакунки, кожну річ у своїй заводській упаковці, а натомість прийшла фірменна сумочка: з тушкою, зарядкою та двома об’єктивами. Не можу сказати, що для тесту потрібно щось ще, але мені як власнику іншої системи було важко розібратись з налаштуваннями камери, тож інструкція б не помішала. Ну, а тепер точно по суті справи.
1. Зручність користування.
Перше відчуття, коли береш камеру в руки- це холод металу та не надто зручний хват. Не скажу, що це приємно, спочатку це мені зовсім не сподобалось, але якщо бути відвертим, до цього швидко звикаєш, вже на 3 день користування мені було приємніше та легше тримати Fuji, ніж Nikon. Так, я адепт Nikonа. Так що було важко звикнути, що значення діафрагми потрібно правити на самому об’єктиві ,а не колесом прокрутки. Ну і значення ISO та витримки теж незвично розташовані. Але це діло звички, до цього можна адаптуватись при довшому використанні.
2. Екран та видошукач.
Ось це та річ, за яку люблять беззеркальні камери. Екран чудовий, поворотний (на відміну від мого) обертається у трьох плоскостях і це неабияк зручно. Видошукач- взагалі бомба, як же зручно бачити готову фотографію перед тим, як натиснеш спуск. Ця можливість дуже економить час.
3. Меню.
Я не можу сказати, що повністю розібрався, але меню досить зрозуміле. Думаю, до нього було б не важче звикнути, ніж до меню Nikon.
4. Автофокус
Фокусуваня, в порівнянні з моїм D600, зовсім трішки повільніше, але справедливо сказати, що попадання в фокус на XT2 вище. Трекінг фокус просто казка в Nikon у цьому проблема. Не зважаючи чи це відео, чи фото режим фокус слідкує за об’єктом просто не перевершено. І найголовніше, би що це одинаково добре працює і в режимі live view.
5. ISO
Граничним значенням чутливості на XT2 є 12800. Варто зазначити, що у екстримальних умовах, коли важливо отримати кадр, не задумуючись про якість, воно може бути робочим, а так 6400 є дійсно робочим значенням. Для порівняння з D600 при високих значеннях чутливості Fuji не багато, але все таки програє у деталізації, але зате у XT2 12800 можна фотографувати, коли в D600 6400 граничне(хоча програмно можна підняти до 25600, але воно того не варте).
6. Витримка
Одним з плюсів камери Fuji над моїм Nikon- витримка у 1/8000с. Хочу сказати, що це значення не настільки потрібне, як я думав ( за 3 дні використання, я буквально раз чи два ставив таке значення). От зйомка на довгих витримках виявилась трішки проблематичною. Якщо на Nikon можна просто, крутячи колесо, поставити витримку 30с, то на Fuji цього зробити не можливо. На колесі регулування витримки крайнім значенням є 2с (можливо якось в меню можна поставити довшу витримку), проте я не знайшов як це зробити. Для цього потрібно мати або тросик або пульт. Я це вирішив дистанційним керуванням камери через смартфон , на щастя в камері є wifi.
7. Відео
Я не- відеограф. Як для мене, зйомка відео на голову вища, ніж у мого D600, чого вартий лише автофокус. Зйомка 4к працює, лише бракує матричної стабілізації, але впринципі у Fuji є об’єктиви зі стабілізаторами.
8. Спалах
Вбудованого спалаху XT2 немає ,але в комплекті є виносний міні спалах, що кріпиться на гарячий башмак (хоча мені його забули дати). Плюсом є те, що в ручному режимі працює, навіть, спалах від другої системи (мій спалах працював навіть через синхронізатори). Проте ні TTL, ні HSS не працює.
9. Батарея
Основне чого мені бракувало у XT2- тривалості роботи від одного заряду: на D600 батареї вистачає на понад 1000 кадрів, а в XT2 ця цифра утричі менша. Плюсом є те, що камеру можна заряджати через mini usb, проте тільки, коли камера вимкнута.
10. RAW та Jpeg
Однією із “фішок” Fuji є те, що камера видає дуже якісний jpeg та стилізовані присети, що повторюють малюнок старих різних фотоплівок, які колись випускав Fujifilm. Хочу з тим погодитись, jpeg дійсно дуже якісний і на худий кінець можна обійтись ним, але я звик знімати лише в raw, тож працював у цьому форматі. Raw файли тянуться дуже добре, динамічний діапазон камери пречудовий нічим не гірший, ніж в мого Nikon D600, а може навіть кращий.

Отже, підсумуємо: камера мені дуже сподобалась, особливо поворотний екран та автофокус (кількість точок фокусування і їх робота в режимі continuous). Якщо зважати, що це камера з кроп матрицею, то думаю рівних її немає. Але якщо її порівнювати з повним кадром, то вона трішки не дотягує, все ж таки, розмір сенсора має різницю хоча і не таку суттєву як я думав. Як запасна камера для роботи це ідеальний варіант, звичайно, якщо ви готові вкластись в нову систему. Щодо об’єктивів- вони у Fujifilm круті. Особливо мені сподобався 56mm f1,2 маленький різький та видає просто неймовірну картинку. Тепер можна визначити основні плюси та мінуси цієї камери, але це суто моя думка.

+ Електронний видошукач
+ Поворотний екран
+ Робочий діапазон ISO
+ Компактність
+ Автофокус
+ Відео 4к
+ Витримка 1/8000

– Батарея , мабуть основний мінус, хотілось би мати можливість знімати хоча б 500 кадрів.

– Глибина різькості (боке), але це лише в порівнянні з повним кадром
– Періодичні підторможування камери (можливо це лише мій екземпляр мав такі проблеми)

  Додаю посилання на деякі RAW файли з обох камер для порівняння, а також Jpeg з XT2.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *